Voda z kohoutku je vždy čerstvá!

Čerstvé potraviny jsou obvykle nejlepší. A platí to i v případě vody! Voda z kohoutku je jediná voda, která se nemusí skladovat a přitom je vždy k dispozici. Zaručeně čerstvá a svěží.

To „čerstvé“ balené vody už strávily mnoho týdnů či měsíců uzavřené ve své PET láhvi. Hřály se v kamionech, válely se v prodejně, pak jste je ještě svezli vyhřátým autem domů… a pak byste od nich opravdu chtěli, aby byly čerstvé? To žádný dodavatel balených vod skutečně neumí zajistit.

Voda stočená do PET láhve reaguje na nevyhovující podmínky skladování po svém. Její kvalita upadá, množí se v ní bakterie, mění se chuť. Na rizika balených vod upozorňuje i Státní zdravotní ústav s tím, že právě nevhodným skladováním může být kvalita balených vod výrazně ovlivněna. Proto odborníci z ústavu doporučují, aby si lidé všímali, zda jsou v obchodě dodržovány podmínky správného skladování. Nápis „Uchovávejte v chladu a chraňte před přímým slunečním světlem“ není na etiketách balených vod bezdůvodně.


Cena

Ušetřete desítky tisíc korun ročně!

Pokud kupujete balenou pitnou vodu, minerálku nebo limonádu zaplatíte za rok za nealkoholické nápoje deset až třicet tisíc korun. Záleží na tom, jak drahé výrobky kupujete a jak dodržujete pitný režim. Za stejné množství vody z kohoutku utratíte maximálně sto korun.

Více informací, jak ušetřit

Kvalita

Pijme skutečně kvalitní vodu!

Voda z kohoutku patří k nejpřísněji kontrolovaným potravinám. Nároky na její kvalitu jsou mnohem vyšší než na kvalitu vody prodávané v PET lahvích. Navíc na jakosti balené vody se velmi často podepisuje špatné skladování lahví v prodejně. Kontroly, jimž podléhá Frýdlanstká kohoutkovice, potvrzují, že naše voda je stoprocentně v pořádku nejen u zdroje, ale také ve chvíli, kdy opouští kohoutek v domácnostech.

Více informací o kvalitě vody

Čerstvost

Voda z kohoutku je vždy čerstvá!

Její cesta z přírody do našich kuchyní je co nejkratší. Když máme žízeň, natočíme si jí přesně tolik, kolik spotřebujeme. Dodavatel kohoutkové vody má navíc povinnost udržovat ji po celou dobu při teplotě do 11°C, aby se v ní nemnožili bakterie. Mají v prodejně, kde kupujete balenou vodu, také takovou zimu? A jaká asi byla v kamionu, který sem vodu dovezl?

Více informací o čerstvosti naší vody

Původ

Pijme vodu z našeho regionu!

Frýdlanstká kohoutkovice pochází z našeho blízkého okolí. Nepotřebujeme vozit vodu stejné nebo horší kvality z jiných regionů či zemí. Proč také platit za vodu cizím dodavatelům, když náš patří mezi nejlevnější? PET lahve s vodou k nám vozí v kamionech, které jen brzdí provoz a znečišťují okolí.

Více informací o původu naší vody

Ekologie

Šetřme životní prostředí!


Nezatěžujeme přírodu každý rok miliardou prázdných plastových lahví. Nepotřebujeme, aby naši vodu vozil stovky kilometrů kamion, který vypouští emise do vzduchu. Také my sami jen otočíme kohoutkem, kdežto konzumenti balených vod vozí z prodejny těžké nákupy většinou autem. A zase za sebou nechávají emise.

Více informací o ochraně přírody