Šetřme životní prostředí!

PET lahve představují ohromnou zátěž pro životní prostředí. Nejen jako odpad, ale i jejich výroba je velice náročná na energii, vodu, ropu a další suroviny. Studie Ministerstva životního prostředí ukazují například, kolik kubíků vody je potřeba na výrobu jedné PET lahve - do které výrobce zabalí maximálně dva litry vody! Láhev se totiž musí nejprve vyrobit, poté je kamion odveze do stáčírny, kde je naplní a opět vezou dál. Prázdné láhve z kontejneru na tříděný odpad opět vozí kamion. Tisíce zbytečných kilometrů, tisíce zbytečných zplodin.

Podle ministerstva Češi ročně vyhodí přes miliardu prázdných PET lahví. Většina jednou použitých plastových lahví končí na skládkách, nebo ve spalovnách. Na skládkách budou na svou krátkou chvilku slávy vzpomínat ještě tisíce let. Pokud se dostanou do spalovny, čeká je neméně smutný konec – sice „zmizí“, ale při jejich likvidaci se produkuje toxický odpad.Cena

Ušetřete desítky tisíc korun ročně!

Pokud kupujete balenou pitnou vodu, minerálku nebo limonádu zaplatíte za rok za nealkoholické nápoje deset až třicet tisíc korun. Záleží na tom, jak drahé výrobky kupujete a jak dodržujete pitný režim. Za stejné množství vody z kohoutku utratíte maximálně sto korun.

Více informací, jak ušetřit

Kvalita

Pijme skutečně kvalitní vodu!

Voda z kohoutku patří k nejpřísněji kontrolovaným potravinám. Nároky na její kvalitu jsou mnohem vyšší než na kvalitu vody prodávané v PET lahvích. Navíc na jakosti balené vody se velmi často podepisuje špatné skladování lahví v prodejně. Kontroly, jimž podléhá Frýdlanstká kohoutkovice, potvrzují, že naše voda je stoprocentně v pořádku nejen u zdroje, ale také ve chvíli, kdy opouští kohoutek v domácnostech.

Více informací o kvalitě vody

Čerstvost

Voda z kohoutku je vždy čerstvá!

Její cesta z přírody do našich kuchyní je co nejkratší. Když máme žízeň, natočíme si jí přesně tolik, kolik spotřebujeme. Dodavatel kohoutkové vody má navíc povinnost udržovat ji po celou dobu při teplotě do 11°C, aby se v ní nemnožili bakterie. Mají v prodejně, kde kupujete balenou vodu, také takovou zimu? A jaká asi byla v kamionu, který sem vodu dovezl?

Více informací o čerstvosti naší vody

Původ

Pijme vodu z našeho regionu!

Frýdlanstká kohoutkovice pochází z našeho blízkého okolí. Nepotřebujeme vozit vodu stejné nebo horší kvality z jiných regionů či zemí. Proč také platit za vodu cizím dodavatelům, když náš patří mezi nejlevnější? PET lahve s vodou k nám vozí v kamionech, které jen brzdí provoz a znečišťují okolí.

Více informací o původu naší vody

Ekologie

Šetřme životní prostředí!


Nezatěžujeme přírodu každý rok miliardou prázdných plastových lahví. Nepotřebujeme, aby naši vodu vozil stovky kilometrů kamion, který vypouští emise do vzduchu. Také my sami jen otočíme kohoutkem, kdežto konzumenti balených vod vozí z prodejny těžké nákupy většinou autem. A zase za sebou nechávají emise.

Více informací o ochraně přírody