Pijme skutečně kvalitní vodu!

Balená voda nemá při srovnání s kohoutkovicí žádné přednosti. Upozorňuje na to i Státní zdravotnický ústav, který na svých webových stránkách varuje před mnohými riziky vody v PET lahvích.

Kvalita balených vod může být podle odborníků z ústavu negativně ovlivněna nevhodným skladováním. Všímejte si proto, zda jsou v obchodě dodržovány podmínky správného skladování. Na etiketách balených vod musí být nápis „Uchovávejte v chladu a chraňte před přímým slunečním světlem“. Chlad v prodejně ještě zkontrolovat dokážeme, ale nikdy nezjistíme, jaké podmínky byly v kamionu, který nám vodu vezl.

Tvrdý dozor a časté kontroly

Kvalita kohoutkovice je pečlivě sledována během celého procesu její výroby a distribuce. V celém vodovodním systému se provádí laboratorní chemické, fyzikální a mikrobiologické analýzy vzorků vody. Její rozbory jsou mnohem častější a normy náročnější, než je tomu u balených vod. Navíc kohoutková voda je kontrolována také u samotných spotřebitelů. .

Dokonalé složení

Požadavky na vodu z kohoutku jsou stanoveny tak, aby dokonale pokryla potřebu minerálů zdravého člověka. Česká kohoutkovice navíc patří mezi nekvalitnější v Evropě. Máte-li pocit, že potřebujete více minerálů, pak Státní zdravotnický ústav doporučuje k častějšímu pití jen slabě mineralizované vody (s obsahem minerálů do 500 mg/l). Silnější by se měly pít jen výjimečně. Neplatí totiž, že čím víc minerálů, tím líp. Nadbytek může člověku uškodit. Kohoutkovice proto obsahuje minerály v přesně dostačujícím množství.

Některé výtky spotřebitelů se týkají chlorové chuti, ta však zmizí, necháme-li chvilku odstát.

Mnohé balené vody vůbec nevyhovují doporučenému obsahu minerálů tak, jak je stanovil Státní zdravotní ústav. Navíc často jeden výrobce má více zdrojů, takže můžete kupovat vodu jedné značky, ale hodnoty minerálů se mohou lišit, a liší, až desetinásobně.Cena

Ušetřete desítky tisíc korun ročně!

Pokud kupujete balenou pitnou vodu, minerálku nebo limonádu zaplatíte za rok za nealkoholické nápoje deset až třicet tisíc korun. Záleží na tom, jak drahé výrobky kupujete a jak dodržujete pitný režim. Za stejné množství vody z kohoutku utratíte maximálně sto korun.

Více informací, jak ušetřit

Kvalita

Pijme skutečně kvalitní vodu!

Voda z kohoutku patří k nejpřísněji kontrolovaným potravinám. Nároky na její kvalitu jsou mnohem vyšší než na kvalitu vody prodávané v PET lahvích. Navíc na jakosti balené vody se velmi často podepisuje špatné skladování lahví v prodejně. Kontroly, jimž podléhá Frýdlanstká kohoutkovice, potvrzují, že naše voda je stoprocentně v pořádku nejen u zdroje, ale také ve chvíli, kdy opouští kohoutek v domácnostech.

Více informací o kvalitě vody

Čerstvost

Voda z kohoutku je vždy čerstvá!

Její cesta z přírody do našich kuchyní je co nejkratší. Když máme žízeň, natočíme si jí přesně tolik, kolik spotřebujeme. Dodavatel kohoutkové vody má navíc povinnost udržovat ji po celou dobu při teplotě do 11°C, aby se v ní nemnožili bakterie. Mají v prodejně, kde kupujete balenou vodu, také takovou zimu? A jaká asi byla v kamionu, který sem vodu dovezl?

Více informací o čerstvosti naší vody

Původ

Pijme vodu z našeho regionu!

Frýdlanstká kohoutkovice pochází z našeho blízkého okolí. Nepotřebujeme vozit vodu stejné nebo horší kvality z jiných regionů či zemí. Proč také platit za vodu cizím dodavatelům, když náš patří mezi nejlevnější? PET lahve s vodou k nám vozí v kamionech, které jen brzdí provoz a znečišťují okolí.

Více informací o původu naší vody

Ekologie

Šetřme životní prostředí!


Nezatěžujeme přírodu každý rok miliardou prázdných plastových lahví. Nepotřebujeme, aby naši vodu vozil stovky kilometrů kamion, který vypouští emise do vzduchu. Také my sami jen otočíme kohoutkem, kdežto konzumenti balených vod vozí z prodejny těžké nákupy většinou autem. A zase za sebou nechávají emise.

Více informací o ochraně přírody